ΚΛΟΠΗ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ

Κλοπή,Τρακάρισμα(μακριά από μας)

Συντονιστής: mac9

Απάντηση
tonyotis

ΚΛΟΠΗ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από tonyotis » Πέμ Δεκ 01, 2011 11:31 pm

Τελευταια ειναι πολυ της μοδας.Σημερα μου εκλεψαν τις μανετες απο DUKE 690 R.Εκανα μυνησεις κλπ.Αλλα ο αστυνομικος υπηρεσιας μου ειπε και να τους πιασουν η ποινη ειναι με αναστολη ακομα και αν εχουν αναστολη ηδη απο αλλς κλοπες.Το κσλο ειναι οτι μαθαινεις ποιοι ειναι :smt071

Άβαταρ μέλους
okourkoulos
KTM Model: 990 Adventure

Re: ΚΛΟΠΗ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από okourkoulos » Παρ Δεκ 02, 2011 10:31 am

Έχει γίνει πανικός εδώ και κάμποσο καιρό.
Έχουν βρει τρόπο να πουλάνε ανταλλακτικά κλεμένα.
Και υποψιάζομαι και σε μαγαζιά.
make love not work

tonyotis

Δημοσίευση από tonyotis » Παρ Δεκ 02, 2011 2:22 pm

Εγω λεω να κανουμε ενα group buy απο το car gr....και οταν ερθουν με τα ανταλλακτικα να τσακισουμε κοσμο.........μεμονωμενα ολοι ποθλαμε κατα καιρους κατι...αλλα group buy θα ειναι υποπτο ..... :wink:

Oki
KTM Model: 690 Prestige, 450 SMR

Δημοσίευση από Oki » Παρ Δεκ 02, 2011 11:14 pm

Μαλακία.. αλλά με €50 μπορείς να βάλεις καλύτερες οπότε μικρό το κακό :grin:

tonyotis

Δημοσίευση από tonyotis » Σάβ Δεκ 03, 2011 11:49 am

Με 50ε ?? Εννοω τρομπα μανετα 350 ευρω εκαστη περιπου.Κομμενο σωληνακι υψηλης φρενου 115,σωληνακι υψηλης συμπλεκτη 85 κλπ κλπ.....

Oki

Δημοσίευση από Oki » Σάβ Δεκ 03, 2011 11:53 am

ωχ . Δεν το είχα καταλάβει. . .

Άβαταρ μέλους
Monstar
KTM Model: Fazer 600

Δημοσίευση από Monstar » Σάβ Δεκ 03, 2011 12:30 pm

tonyotis έγραψε:Τελευταια ειναι πολυ της μοδας.Σημερα μου εκλεψαν τις μανετες απο DUKE 690 R.
Πρώτον περαστικά και να είναι το τελευταίο που παθαίνεις.
Δεύτερον μάθε από ποια μοντέλα κάνει και στο δικό σου, και πάρε τον Στέλιο.

MOTORRADLADEN
Αναπολιτάκης Moto Parts
Ανταλλακτικά Μεταχειρισμένα
Πωλήσεις Μοτοσυκλετών
Λ. Αθηνών 367Α, Αιγάλεω
τηλ 2105901142, 2105908965, 6944766254
web: http://www.motorradladen.net
email: moto@motorradladen.net
tonyotis έγραψε:Εκανα μυνησεις κλπ.Αλλα ο αστυνομικος υπηρεσιας μου ειπε και να τους πιασουν η ποινη ειναι με αναστολη ακομα και αν εχουν αναστολη ηδη απο αλλς κλοπες.Το κσλο ειναι οτι μαθαινεις ποιοι ειναι :smt071
Ερεεε κλωτσάάάά που πάει χαμένη... Κι άλλη δικαιολογία να κάθονται...ΕΡΕΕΕΕΕ μάνα μου!!!! Να κάναν σωστά την δουλειά τους να μην είχαμε ανάγκη να κοιμόμαστε με τις μηχανές μας αγκαλιά....Μετά από κάποιο σημείο όταν ο φάκελος γεμίζει ή παραβιάσουν αναστολή το αδίκημα αλλάζει και ας λένε οι αστυνομικοί ότι θέλουν...
Έχε το νου σου ότι οι περισσότεροι είναι δασκαλεμένοι από τις ασφαλιστικές για να ξενερώνει ο κόσμος και να μην ζητάει λεφτά από τις ασφαλιστικές σε περίπτωση ασφάλειας μερικής ή ολικής κλοπής.....
Θες να ψάξω να σου βρω λεπτομέρειες ή δεν σε νοιάζει να τους κυνηγήσεις καθόλου??? Έκανες μήνυση κατά παντός υπευθύνου???

tonyotis

Δημοσίευση από tonyotis » Σάβ Δεκ 03, 2011 2:12 pm

Εχω κανει μηνυση,ηρθε σημανση αλλα λογω σκονης ουτε τα δικα μου δαχτυλικα δεν βρηκαν : )
Η ασφαλειες νομιζω δεν κανουν μερικη σε μηχανες.

tonyotis

Δημοσίευση από tonyotis » Σάβ Δεκ 03, 2011 2:13 pm

Φιλε Monstar ευχαριστω για την πληροφορια :) ....αλλα ποιος δεν μου λεει οτι εκει δεν πουλιουνται και κλεμενα????

Άβαταρ μέλους
Monstar

ΚΛΟΠΗ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ

Δημοσίευση από Monstar » Σάβ Δεκ 03, 2011 2:52 pm

Ένας γνωστός μου ασφαλιστής ΝΟΜΙΖΩ ότι μου έχει πει ότι κάποιες εταιρίες κάνουν από κάποια αξία και πάνω.
Ο Στέλιος όσα χρόνια τον ξέρω και συνεργάζομαι μαζί του ή στέλνω φίλους αγοράζει μεταχειρισμένα/τρακαρισμένα. Όσες φορές τον ρώτησα αν θέλει να του δώσω κάτι πράγματα, μου έχει πει ότι δεν αγοράζει μεμονομένα ανταλλακτικά μικρής αξίας γιατί δεν έχουν μεταπωλητική αξία...
Μέχρι και κινητήρες πουλάει και μπορείς να τους δηλώσεις κανονικά και πλαίσια!!
Μπες στο site του να δεις πως είναι τα μαγαζιά του. Δεν νομίζω τόσα χρόνια που έχει τα μαγαζιά να μην του είχαν κάνει κάποια ανώνυμη καταγγελία αν έσπρωχνε κλεμμένα..
Δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν αλλά τον συγκεκριμένο τον έχω σε απίστευτη εκτίμηση γιατί με έχει βοηθήσει άπειρες φορές!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Monstar την Κυρ Δεκ 04, 2011 9:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

tonyotis

Δημοσίευση από tonyotis » Σάβ Δεκ 03, 2011 4:40 pm

Εννοειται δεν κατηγορω τον ανθρωπο...απλα πρεπει να φιλαμε τα ρουχα μας γιατι καποια φαμπρικα εχει ανοιξει και γινεται χαμοσ με κλεμενες τρομπες,Acrapovitch,κλπ....ηδη εστειλα για αρχη ενα μειλ στον Στελιο μεσω του σαιτ μπας και βρει τπτ ο ανθρωπος γιατι 1000 ευρω δεν εχω να δωσω......
Σε ευχαριστω και παλι.

Oki

Δημοσίευση από Oki » Κυρ Δεκ 04, 2011 12:19 am

έχει κάτι τρόμπες στο car. Εγώ πάντως εννοείτε ότι δεν αγοράζω τίποτα άμα δεν έχω πειστεί για την νόμιμη προέλευση ανταλλακτικών

Άβαταρ μέλους
Monstar

Δημοσίευση από Monstar » Κυρ Δεκ 04, 2011 9:35 am

tonyotis έγραψε:Εννοειται δεν κατηγορω τον ανθρωπο...απλα πρεπει να φιλαμε τα ρουχα μας γιατι καποια φαμπρικα εχει ανοιξει και γινεται χαμοσ με κλεμενες τρομπες,Acrapovitch,κλπ....ηδη εστειλα για αρχη ενα μειλ στον Στελιο μεσω του σαιτ μπας και βρει τπτ ο ανθρωπος γιατι 1000 ευρω δεν εχω να δωσω......
Σε ευχαριστω και παλι.
Δεν φάνηκε να τον κατηγορείς κάπου έτσι κι αλλιώς οπότε don't worry!! Άσε που και εγώ σου είπα ότι δεν εμπιστεύομαι ούτε τον κώλο μου....Δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν εκτός του κολλητού μου που ξέρω και έχω δει προσωπικά τι δουλειά κάνει στο συνεργείο του!! Και εμένα τον Στέλιο φίλος μου τον πρότεινε που ήταν πολύ ευχαριστημένος όταν έψαχνα κάτι ανταλλακτικά για το NSR και όλοι νόμιζαν ότι πούλαγαν χρυσό... Κάντου και ένα τηλέφωνο να μιλήσετε καλού κακού.
Oki έγραψε:έχει κάτι τρόμπες στο car. Εγώ πάντως εννοείτε ότι δεν αγοράζω τίποτα άμα δεν έχω πειστεί για την νόμιμη προέλευση ανταλλακτικών
Χωρίς να θέλω να βάλω τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι γιατί δεν πρέπει και δεν είναι σωστό, απλά να σου πω ότι και σε κάποια συνεργεία έχουν παίξει μαϊμουδιές και κλεμμένα και ο πελάτης πλήρωνε γνήσια. Έχω και προσωπική εμπειρία με το αμάξι της γυναίκας όπου ότι πήγε να γλυτώσει ο μάστορας με μαϊμού ανταλλακτικά και απόδειξη για γνήσια τα πληρώνει τώρα σε δικηγόρους για ασφαλιστική απάτη και μήνυση για δυσφήμιση και πλαστά τιμολόγια από την Κεντρική Εταιρία. Έχω και προσωπική εμπειρία από συνεργείο για την μηχανή όπου μπήκαν ανταλλακτικά μεταχειρισμένα από συμβατό μοντέλο και ο έξυπνος είχε κόψει γνήσιους κωδικούς αλλά έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και μετά από επανάληψη της ζημιάς ο νέος μάστορας είδε τα ανταλλακτικά και έστειλε ένα ωραίο e-mail με φωτογραφίες και πλήρη ανάλυση στην Εταιρία.
Δυστυχώς οι καλοί μαγαζάτορες (μέσα και οι μάστορες) κάνουν τα πάντα για να ξεχωρίσουν από την βρώμικη μάζα.
Έχω βρεθεί μπροστά σε σκηνικό σε εξουσιοδοτημένο όπου ο μάστορας είπε με νόημα ότι έχει φίλους που μπορούν να του φέρουν νέο πλαίσιο και να χτυπήσουν μέχρι και τα νούμερα από το δικό του... Εποχές που δεν υπήρχε ακόμα ο νόμος που επέτρεπε την αλλαγή πλαισίου στις μηχανές...

tonyotis

Δημοσίευση από tonyotis » Κυρ Δεκ 04, 2011 10:32 am

Γενικα γινοταν χαμος,τωρα γινεται περισσοτερος και θα συνεχισει να γινεται....καλυτερα να φυλαγομαστε.
Εγω εκανα την εξης κινηση που θα επρπεπε να την ειχα κανει απο καιρο.Αυτοκινητο και ΚΤΜ σε κλειστο υπογειο γκαραζ ευτυχως σε πολυ καλη τιμη ...να ναι καλα ο ανθρωπος... και καλο συστημα με καμερες για φυλαξη στην πιλοτη της πολυκατοικιας μου...εστω λιγο να αποτρεπει τους επιδοξους.....να κοψουμε και καμια φατσα και αν ειναι γνωστο φιντανι της γειτονιας να του κανουμε μια επισκεψη για καφεδακι :lol:

Άβαταρ μέλους
Monstar

Δημοσίευση από Monstar » Κυρ Δεκ 04, 2011 11:27 am

Σόρρυ αν θα σου χαλάσω την καλή διάθεση αλλά τα parking δεν αναλαμβάνουν και δεν φέρουν καμία ευθύνη σε περιπτώσεις ολικής ή μερικής κλοπής οχημάτων, σύγκρουσης καθώς και περιπτώσεις φωτιάς. Μακάρι να υπάρχουν και εξαιρέσεις. Όσο για ασφάλεια σε κλειστούς χώρους αν δεν είναι δικό σου το parking και μέσα να έχεις ένα κρεβατάκι να κοιμάσαι και ένα σκυλόσπιτο με ένα καλά εκπαιδευμένο Doberman τότε δεν μπορείς να είσαι και πολύ ήσυχος. Και πάνω στην μηχανή να κοιμάσαι αν θέλουν να στην πάρουν θα στην πάρουν και θα σου δώσουν και φιλάκι για καληνύχτα και μια αγκαλίτσα πριν φύγουν... χιχιχι
Αν έχεις γνωστούς τίποτα αλάνια προς Νίκαια-Κορυδαλλό-Αμφιάλη ρώτα τους να σου πουν για ένα καλό παιδί που είχε κλέψει ένα καθαρόαιμο αγωνιστικό μέσα από το ΣΕΦ όταν γινόταν το Supercross και έκοβε βόλτες καμιά βδομάδα χαλαρός πριν το σπρώξει...
Κάποια χρόνια πιο πριν πιάσαν κάτι τσακάλια που κάνα την εξής μαγκιά...
Έψαχναν αγγελίες που έγραφαν "φυλασσόμενο σε γκαράζ". Πήγαιναν τα έβλεπαν, τσέκαραν τα γκαράζ και το πολύ μια βδομάδα μετά bye bye η μηχανή... Μέχρι και αμάξια είχαν πάρει έτσι.
Ένα παιδί στον Κορυδαλλό, γνωστός του κολλητού μου, είχε ένα κορυφαίο παπί μέσα στο σπίτι του. Στην κυριολεξία μέσα στο σπίτι του όμως!!! Μπήκαν από την μπαλκονόπορτα και το πήραν... Έβαλε αγγελία μέσω ενός φίλου του ότι ψάχνει κάτι αντίστοιχο και πήγαν να του το πουλήσουν... Ακόμα ξύλο τρώνε τα παιδιά....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άτυχη στιγμή”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη